Anabolizér

Co je to anabolizér

Je to produkt, který podporuje anabolické prostředí v těle. Anabolizéry obsahují dusíkaté látky, které předurčují syntézu aktivní svalové hmoty. Anabolizéry slouží hlavně k napumpování během sportovního výkonu a podporují také silové výkony. Z toho důvodu je vyhledávají hlavně lidé, kteří se snaží zlepšit svůj výkon nebo podpořit růst svalů. 

Jaké jsou výhody anabolizéru

Anabolizéry přirozeně zvyšují dodávku hormonů a anabolických látek. Dále tyto látky zlepšují sportovní výkon a poskytují více bílkovin pro svaly. Navíc zvyšují libido a snižují procento tuku v těle. Mají také vliv na udržení optimální hladiny testosteronu v krvi. Od anabolizéru můžeme čekat také snížení hladiny kortizolu a potlačení katabolismu.

Jaké anabolizéry známe

  • NO doplňky: Předtréninkové stimulanty, které pomáhají s efektivním napumpováním před tréninkem. 
  • Předtréninkové stimulanty: Lidé je užívají s cílem zlepšit výkon nebo sílu. Existují ve formě kapslí, prášků nebo shotů a jsou jednosložkové nebo vícesložkové.
  • HMB: Jde o aktivní metabolit aminokyseliny leucin. Ta patří mezi BCAA a používá se ve chvíli, kdy sportovci chtějí zkrátit čas potřebný k regeneraci po výkonu. 
  • DAA: Neesenciální aminokyselina, která se spojuje s vlivem na plodnost a hladinu testosteronu ovlivňuje velikost a sílu svalů, ale také celkové sexuální zdraví. 
  • Kofein: Nejoblíbenější stimulant na celém světě, který udržuje bdělost a soustředění. Využívá se nejen při sportu, ale také při práci nebo učení. Doplňky s kofeinem mají formu kapslí nebo tablet. 
  • Náhrady steroidů: Zlepšení výkonu, podpora růstu svalů a zvýšení síly jsou důvody, proč lidé ve světě fitness vyhledávají tyto látky. 
  • Beta alanin: Jde o produkty obsahující neesenciální aminokyselinu beta alanin. Po chemické reakci v těle slouží k oddálení únavy, prodloužení sportovního výkonu a lepšímu zvládání náročného tréninku. 

Jak dávkovat anabolizéry

Důležité je si na počátku říci, zda chcete nakopnout před tréninkem nebo potřebujete kvalitní regeneraci po sportovním výkonu, případně obnovu svalové hmoty. Podle toho si vyberte vhodný anabolizér. Dávkování je velmi individuální a záleží na tom, jaký přípravek si vyberete a co od něj čekáte. V každém případě je třeba se orientovat ve složení doplňku strava a přizpůsobit mu také jídelníček a životosprávu. 

Rekreační sportovci by si měli vybírat jen slabší suplementy v nízkých dávkách. V takovém případě není zcela nutné řešit jídelníček. Ideální je se před začátkem užívání poradit s kvalifikovanou osobou jako je například fitness trenér. 

Jaké mají anabolizéry formy

Na trhu najdete suplementy v mnoha formách a jde jen o to, čemu osobně dáte přednost. Existují práškové přípravky, které můžete vypít společně s koktejlem nebo smoothie. Dále existují také tablety nebo kapsle. V neposlední řadě jsou na trhu tak tekuté přípravky, které jsou známé jako takzvané shoty. Ty jednoduše vypijete před tréninkem. Nic nemusíte míchat ani vyhledávat tekutiny.

Affiliate program